Hakkımızda

YENI NESIL PASTACILIĞIN ÖNCÜLERINDEN BETÜL YILMAZ, AMATÖR MUTFAĞINI PROFESYONEL BIR PLATFORM HALINE GETIRDI…
KATKI MADDESI KULLANMAKSIZIN ÜRETTIĞI LEZZETLERI SIZLERLE BULUŞTURUYOR…


2009 yılında dünyaca ünlü şeflerin eğitim verdiği Mutfak Sanatları Akademisi’ni (MSA) bitirerek, uluslararası geçerlilikte City&Gilds ve M.E.B. Pastacılık ve Ekmekçilik diplomalarını birlikte alan Betül Yılmaz, Sheraton Otel(Maslak)’inde stajını tamamladıktan sonra butik pasta ve tasarımı, cupcake ve butik kurabiye tasarımları konusunda uzmanlaştı.

Faaliyete geçtiği günden bu yana ürünleri büyük beğeni kazanan ve ortaya çıkardığı tatlarla da takdir gören Betül Yılmaz, gelen talepleri de değerlendirerek "Betül Yılmaz Cake & Pastry" tasarım atölyesini faaliyete geçirdi.

Mutfağında hiçbir ticari kaygı taşımaksızın tüm ürünlerini doğal malzemelerle üretmekte olup, “katkı maddesi” kelimesine kendi literatüründe yer vermemektedir. Yalnızca kar odaklı bir ticari faaliyet göstermeyi hiçbir zaman düşünmemiş olması nedeniyle, ürünlerinde dünyanın en ünlü Fransız ve Belçika çikolatalarını ve besin değeri yüksek, kimi zaman bahçesinde yetiştirdiği meyveleri kullanmaktadır. Ve asla kremşanti, krema ve yağ kullanmadan şeker oranı düşürülmüş kendine ait özel bir reçete ile pastalarını hazırlamaktadır.

Bu anlayışın tasarım ve kaliteli üretim ile buluşması neticesinde, Şef'in mutfağından çıkan ürünler için misafir memnuniyeti de beraberinde gelmektedir.

Tüm ürünlerin başta HACCP ilkeleri uygulanmak üzere son derece hjjyenik koşullarda kişiye özel hazırlanması ve kullanılan doğal malzemeler, BY Pastacılığı vazgeçilmez yapan en önemli unsurlardır. Kısa sürede oldukça geniş kitlelere ulaşabilme becerisini gösteren Betül Yılmaz, çalışmalarına yeni ürünler de geliştirmek suretiyle tüm hızıyla devam etmekte ve sizleri yeni tadlarla ve son moda tasarımlarla buluşturabilme heyecanını yaşamaktadır.

Pastalarında çikolatanın kakao oranından, kullanılacak meyvelere ve hatta pandispanyanın tadına kadar mümkün olan her noktada ürünlerini tamamıyla sizin tercihlerinize göre planlanmakta; tasarımları ise sizlerin hayalleri ile sınırlı olmak üzere ve yalnızca size özel olarak şekillendirmektedir.

Metropol hayatının getirmiş olduğu zorlukları yakından bilmekte olan Betül Yılmaz yalnızca ürünlerini sunmak yerine, zamanınızı da kazandırabilmek için istediğiniz saatte adresinize teslim edilmek üzere planlanmış sipariş sistemini uygulamaktadır.

“Sizleri de bu lezzet yolculuğuna davet ediyoruz…”

Betül Yılmaz